Vierdejaars GL presenteren hun profielwerkstuk

Date

Onze vierdejaars GL-leerlingen hebben hun profielwerkstuk gepresenteerd aan ouders en docenten. Dat deden zij met veel inzet en enthousiasme. We zagen een mooie mix van presentaties over verschillende beroepen.

Werken aan je toekomst

Het profielwerkstuk is een verplicht onderdeel van het schoolexamen. Leerlingen kiezen hiervoor een onderwerp dat past bij hun eigen loopbaan en toekomst. Zo onderzoeken zij wat bij hen past en waar hun interesse ligt.

Het profielwerkstuk bestaat uit een geschreven werkstuk en een presentatie. Soms kiezen leerlingen, in overleg met hun mentor, voor een andere vorm van presenteren. Denk aan een video of een marktkraampje. Zo kunnen zij laten zien wat zij hebben geleerd op een manier die bij hen past.

 

Een belangrijke stap richting het examen

Aan het profielwerkstuk werken leerlingen minimaal 20 uur. Twee begeleiders beoordelen daarna het proces, het product én de presentatie. Het profielwerkstuk moet met minimaal een voldoende worden afgesloten. Pas dan is dit onderdeel van het examen afgerond.

Met hun presentatie zetten de leerlingen een belangrijke stap richting hun diploma en hun toekomst.

Trots op hun inzet

De presentaties lieten goed zien hoeveel aandacht en tijd de leerlingen in hun profielwerkstuk hebben gestoken. Zij verdiepten zich in beroepen, dachten na over hun eigen toekomst en presenteerden hun verhaal vol overtuiging.

We zijn trots op hun inzet en op de manier waarop zij zich hebben laten zien.